3 sprawdzone sposoby, by pozbyć się zapachu kociego moczu

O tym, jak trudno pozbyć się zapachu kociego moczu z kanapy, firanek czy ubrań nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać, Woń ta jest na tyle charakterystyczna i silna, iż nie neutralizują jej nawet podstawowe środki czyszczące. By pozbyć się fetoru kociego moczu, potrzeba nieco odmiennych, lecz wypróbowanych metod.

Dlaczego koty załatwiają się poza kuwetą?

Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele. Kot na przykład cierpi na zapalenie pęcherza moczowego i trudno mu powstrzymać parcie. Kotom zdarza się obsikiwać różne miejsca w domu również dlatego, że w ten sposób chcą definitywnie zaznaczyć zakres swojego terytorium. One jakby nie było- są przecież łowcami, a każdy z nich nie toleruje ewentualnego rywala. Przyczyną niechęci kota do korzystania z kuwety może być jej nieodpowiednia wielkość. Czasem zdarza się, że piasek w kuwecie także nie spełnia kocich norm, więc nasi milusińscy dobitnie nam to komunikują.

Sposoby na koci mocz

Jak usunąć mocz kota? Pozbyć się zapachu kociego moczu wcale nie jest łatwo. Wymaga to niekonwencjonalnych metod. Jedną z nich jest zrobienie specjalnej papki z octu i sody oczyszczonej. Gdy już uda nam się wymieszać obie substancję, wtedy należy delikatnie nałożyć powstałą mieszankę na zanieczyszczone miejsce i chwileczkę zaczekać. Co prawda zapach octu i tak od razu nie zniknie, lecz da się go pozbyć, po prostu wietrząc mieszkanie. Co najważniejsze ten neutralizator wykonany domowymi sposobami jest na tyle skuteczny, że wraz z dopływem świeżego powietrza znika też nieprzyjemna woń.

Co jeszcze pomaga pozbyć się zapachu kociego moczu?

Wyeliminować ten śmierdzący problem pomaga też odrobina wody utlenionej. Wystarczy namoczyć nią jakąś szmatkę lub inną tkaninę i już można przystępować do czyszczenia obsikanych mebli, stołów czy łóżek. Woda utleniona ma tę zaletę, że nie pozostawia plam ani przykrej woni. Nie trzeba się też obawiać, że zniszczy delikatną, kanapową tapicerkę. Gdyby jednak woda utleniona nie pomogła, zawsze można sięgnąć po sklepowe neutralizatory kociego moczu. Są one w pełni naturalne i co najistotniejsze zupełnie bezpieczne dla zdrowia naszego pupila.

1 thought on “3 sprawdzone sposoby, by pozbyć się zapachu kociego moczu

  1. Najgorzej jak do końca niewiadomo, gdzie kot oddał mocz. Ich zapach jest na tyle intensywny, że trzeba wyczyścić miejsce 2 razy.

Comments are closed.