Co powinna zawierać wyprawka dla psa?

Pojawienie się psa w naszym domu to radosna chwila dla wszystkich domowników. Jednak zanim pies pojawi się w naszym domu powinniśmy zakupić wyprawkę dla psa. Musi ona zawierać wszelkie niezbędne rzeczy. Dzięki takiemu przygotowaniu będziemy mogli spędzać więcej czasu z naszym pupilem. Dodatkowo pomoże nam to w wychowaniu psa.

Co powinna zawierać wyprawka dla psa?

Wyprawka dla psa powinna zawierać karmę, miski, smakołyki, legowisko, zabawki, akcesoria spacerowe, a także akcesoria pielęgnacyjne. Są to rzeczy niezbędne do zapewnienia psu dobrych do życia warunków. Karma dla psa powinna być dobrej jakości. W końcu sposób żywienia wpływa zarówno na rozwój szczeniaka, jak i na jego stan zdrowia. Źle zbilansowana karma nie dostarczy niezbędnych składników odżywczych. Niedobory z kolei mogą spowodować wiele chorób, których późniejsze leczenie może nas sporo kosztować. Dlatego też nie warto oszczędzać na karmie dla psa. Najkorzystniej wypada karma sucha, której koszt to około 100-150 za dużą paczkę. Za tą cenę otrzymamy 12-15 kg karmy, co dla psa średniej wielkości wystarczy na około 3-4 miesiące. Mokra karma dla psa jest nieco droższa. Jeśli zdecydujemy się na żywienie samymi puszkami, to miesięcznie możemy zapłacić nawet 300-400 złotych. Dlatego też większość właścicieli decyduje się na podawanie suchej karmy, a puszki są podawane co 2-3 dzień. Pamiętajmy też o zakupie smakołyków, które przydadzą się w czasie szkolenia psa. Wielkość smaczków powinniśmy dobrać do wielkości naszego pupila.

Miski to niezbędne akcesoria. Powinniśmy mieć 2 miski, jedną na wodę, a drugą na karmę. Dla psów średnich bądź dużych ras warto kupić miski ze stojakiem. Poprawi to komfort spożywania posiłków przez psa. Dodatkowo zmniejszy rozlewanie wody i rozsypywanie karmy wokoło misek. Jeśli mamy drewnianą podłogę, to warto zakupić matę pod miski. W ten sposób uchronimy podłogę. Kolejną niezbędną rzeczą jest legowisko. W sklepach znajdziemy legowiska różnego rodzaju. Ważny jest dobór odpowiedniej wielkości posłania. Powinniśmy zmierzyć psa kiedy ten leży na boku. Legowisko może być o około 10-20 cm większe niż leżący pies. Dzięki temu nasz pupil będzie dobrze się czuł w swoim legowisku. Maty do nauki czystości będą przydatne, jeśli zdecydujemy się na posiadanie szczeniaka. Warto umieścić 2-3 maty w domu. Jedna powinna być przy legowisku, druga obok misek, a trzecia np. pod drzwiami.

Akcesoria spacerowe są niezbędnym elementem wyprawki. Poleca się zacząć od obroży i klasycznej smyczy o długości 2-3 metrów. Smycz automatyczna daje więcej swobody naszemu pupilowi, jednak mamy nad nim mniejszą kontrolę. Pamiętajmy także o tym, że smycz automatyczną łączymy z szelkami. Do smyczy warto dokupić pojemnik na woreczki. W końcu powinniśmy sprzątać po naszych pupilach. Przydatna będzie także saszetka na przysmaki. Dzięki niej będziemy mieć smakołyki zawsze przy sobie. W ten sposób nauczymy naszego psa ładnego chodzenia na smyczy. Latem temperatury na dworze są wysokie, jednak nie zwalnia nas to z obowiązku wyprowadzania psa na spacery. Na dłuższe wyjścia warto zakupić specjalny bidon na wodę. Posiada on miskę w kształcie butelki, co ułatwia podawanie psu wody. W upalne dni długi spacer z psem powinien być rano bądź wieczorem.

Akcesoria pielęgnacyjne to kolejny element wyprawki dla psa. Szampon powinniśmy dobrać do rodzaju i długości sierści, a także do wieku naszego pupila. Szczotka jest niezbędna zwłaszcza, jeśli pies ma długą sierść. Regularne czesanie zapobiegnie powstawaniu kołtunów, które są trudne do usunięcia. Pazury psów musimy regularnie przycinać. Do tego niezbędne będą cążki do pazurów. Tutaj zwróćmy uwagę na ich wielkość. Odpowiedni rozmiar ułatwia i przyspiesza proces obcinania pazurów. Na zimę warto zakupić krem ochrony do łap. W ten sposób uchronimy łapki naszego pupila przed mrozem czy szkodliwą solą drogową. Powinniśmy się także zaopatrzyć w płyn do oczu i uszu.

Zabawki dla psa powinny znaleźć się w każdej wyprawce. Psy uwielbiają piłki, szarpaki czy piszczące zabawki. Jednak to nie wszystkie dostępne opcje. W sklepach znajdziemy zabawki na inteligencję, a także maty węchowe. Zasada ich działania jest prosta. W zabawkach na inteligencję pies musi wykonać jakąś czynność, żeby dostać się do smakołyków. Mata węchowa daje nam możliwość schowania smakołyków tak, żeby pies ich nie widział. Dzięki temu nasz pupil musi znaleźć smaczki przy użyciu węchu. Zabawki na przysmaki, takie jak kong czy kula smakula zajmą psa pod naszą nieobecność.